0

اخبار

آگهی آزمون ۹۸ مرکز وکلای قوه قضاییه

مهر ۷, ۱۳۹۸ در ۱۰:۳۳ | 2310 بازدید

3060-آگهی-آزمون-98-مرکز-وکلای-قوه-قضاییه-2

نکات مهم برای داوطلبان آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه

 

پایگاه خبری اختبار- مرکز وکلای قوه قضائیه با انتشار اطلاعیه ای جزئیات برگزاری آزمون این مرکز در سال ۱۳۹۸ را اعلام کرد.

در آگهی منتشر شده از سوی این مرکز ثبت نام در آزمون از اول تا هشتم آبان ماه ۱۳۹۸ انجام می شود و آزمون صبح جمعه ۲۹ آذرماه ۱۳۹۸ برگزار خواهد شد، در آگهی آزمون همچنین فهرست قوانین و مقررات منبع سوال آزمون نیز اعلام شده است.

مرکز وکلا و مشاوران قوه قضاییه شهر انتخابی از سوی داوطلبان هنگام ثبت نام را صرفا جهت انتخاب حوزه امتحانی اعلام کرده است و تعیین شهر محل اشتغال را موکول به مراحل بعدی پذیرش نموده است همچنین اعلام شده است که پذیرش نهایی داوطلبان موکول به کسب حدنصاب نمره و همچنین وجود ظرفیت در محل مورد نظر است.

آگهی آزمون ۹۸ مرکز وکلای قوه قضاییه

 

📌 هنگام اخذ پروانه وکالت داوطلبان باید واجد شرایط بوده و دارای مدرک تحصیلی باشند. حداکثر تا پایان شهریور ۹۹ باید داوطلبان مدرک تحصیلی خود را ارائه بدهند وگرنه وضعیتشان کأن‌لم‌یکن خواهد بود.

📌 داوطلبان دارای مدارک تحصیلی لیسانس حقوق، لیسانس فقه و مبانی حقوق و یا معادل حوزوی لیسانس فقه و حقوق، کارشناسی ناپیوسته حقوق و حقوق ثبت به شرطی که مورد تأیید وزارت علام باشد می‌توانند پروانه وکالت دریافت کنند.

📌مطابق تفاهم‌نامه‌ای میان مرکز وکلا و ستاد کل نیروهای مسلح مقرر گردید داوطلبانی که پایان خدمت ندارند اگر در آزمون شرکت نمایند و رتبه بالایی کسب نمایند با توجه به ظرفیت اعلامی ستاد کل نیروهای مسلح توافق شده است این داوطلبان به‌عنوان کارشناس حقوقی در نیروهای مسلح مشغول خدمت سربازی شوند و به‌شرط انجام سایر تکالیف کارآموزی وکالت در حین خدمت سربازی پس از پایان مدت خدمت، پروانه وکالت دریافت خواهند کرد.

📌 آزمون ملی است و رقابت بین شرکت‌کنندگان کل کشور است تا به‌طور عادلانه سطح علمی داوطلبان مشخص شود.

📌ظرفیت حوزه‌ها موضوعیتی ندارد و تفاوتی ندارد در چه حوزه‌ای ثبت‌نام آزمون انجام شود و همین‌طور محل برگزاری آزمون هیچ ارتباطی با محل صدور پروانه وکالت ندارد.

📌اولویت با داوطلبان بومی حوزه‌های قضایی است اما افراد غیربومی هم می‌توانند هر حوزه‌ای را که علاقه دارند انتخاب کنند.

📌سهمیه ویژه‌ای برای داوطلبان بومی هر حوزه قضایی در نظر گرفته شده است.

📌احتمالاً ظریب همه دروس ۲ خواهد بود به غیر از درس حقوق ثبت که ضریب ۱ خواهد داشت. تعداد سؤالات برای هر درس احتمالاً ۲۰ عدد خواهد بود به غیر از درس حقوق ثبت که ۱۰ سؤال خواهد داشت.

📌برای درس متون فقه در آزمون، منبع مشخص است و کتابی در دست چاپ است که منبع اصلی، کامل و مورد تأیید مرکز می‌باشد و طی هفته‌های آینده از طریق سایت مرکز در دسترس همگان قرار خواهد گرفت.

📌طی هفته‌های آتی کلیه منابع آزمون از طریق نرم‌افزاری که به همین منظور ایجاد شده به‌طور کاملاً رایگان در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت.

📌با توجه به اینکه نوع آزمون، سنجش صلاحیت علمی است برای هر سؤال زمانی بیش از یک دقیقه در نظر گرفته خواهد شد.

📌سهمیه ایثارگران برای آزمون کاملاً طبق قانون جامع حمایت از ایثارگران خواهد بود و با توجه به ارائه گواهی از ستاد کل نیروهای مسلح، سهمیه ایثارگری برای واطلبان دارای این نوع سهمیه اعمال خواهد شد.

 

متن آگهی منتشر شده به این شرح است:

1

2

3

4

5

منبع خبر : برای دیدن منبع خبر اینجا کلیک کنید

یک دیدگاه