0

اخبار

مراسم بزرگداشت روز وکیل مدافع در رشت برگزار شد

اسفند ۱۱, ۱۳۹۶ در ۱۳:۳۸ | 547 بازدید

Slide Show 10

مراسم بزرگداشت روز وکیل مدافع به مناسبت هفتم اسفند ‌ماه، روز وکیل مدافع و در جهت بزرگداشت مقام مدافعان حق و عدالت در تاریخ ۱۰ اسفند ۱۳۹۶ با حضور جمعی از وکلای محترم قوه قضائیه استان گیلان در تالار مجلل رشت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز وکلا قوه قضائیه استان گیلان، در مراسم بزرگداشت روز وکیل مدافع، آقای سید حسن حسینی شیوایی، ریاست مرکز وکلاء قوه قضائیه استان گیلان به صحبت و گفتگو پیرامون امور مربوط به مرکز وکلا قوه قضائیه گیلان پرداختند.

ایشان در ابتدای سخن ضمن خیرمقدم به تمامی مهمانان و شرکت کنندگان در مراسم، از اعضاء محترم هیأت مدیره مرکز وکلای گیلان بابت تلاشهای ایشان در برگزاری مراسم فوق تقدیر و تشکر کردند.

ریاست مرکز در ادامه با ذکر این مطلب که در حال حاضر ۸۳۶ نفر وکیل، عضو مرکز وکلای قوه قضائیه استان گیلان هستند، از زحمات تمامی این عزیزان در باب معاضدت های قضایی در دادگستری های استان و همچنین کمک به مددجویان سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) در زمینه وکالت معاضدتی سپاسگزاری کرده و از خداوند متعال برای همه این عزیزان سلامتی و سربلندی را آرزو کردند.

شیوایی در ادامه بر اهمیت نقش وکلا در جامعه اشاره کرد و افزود که این مرکز از وجود وکلای مجرب و حرفه ای در استان بهره می برد که برخی در کنار حرفه وکالت، به تدریس در دانشگاه ها در مقاطع کارشناسی و ارشد و عضویت در شورای اسلامی شهرهای گیلان مشغولند. وی با اشاره به میزان عرضه و تقاضا در موضوعات حقوقی و لزوم اخذ وکیل در پرونده ها توسط مردم عنوان کرد : در حال حاضر کسی که در محاکم قضایی پرونده ای دارد می تواند با پرداختن حق الوکاله مناسب وکیل بگیرد.

وی به آزمون امسال مرکز امور مشاوران حقوقی و وکلا قوه قضائیه اشاره کرد و گفت: استقبال دانش آموختگان از این آزمون بسیار خوب بود و بالغ بر ۸۴ هزار نفر در کشور در این آزمون شرکت کردند که سه هزار نفر پذیرفته شدند و تعداد پذیرفته شدگان در گیلان ۱۴۰ نفر بوده است.

در مراسم فوق از کتاب “وکلای دادگستری قوه قضاییه استان گیلان” رونمایی شد که در آن اسامی تمامی وکلا استان گیلان با مشخصات کامل از قبیل نشانی و شماره تماس ذکر شده است.

در انتها ریاست مرکز امور مشاوران حقوقی و وکلا قوه قضائیه استان گیلان بار دیگر از جانب خود و دیگر اعضاء هیأت مدیره از تمامی همکاران گرامی که در مراسم بزرگداشت روز وکیل مدافع شرکت داشتند صمیمانه سپاسگزاری نمود و برای همه بزرگواران از صمیم قلب آرزوی سلامتی و توفیق روز افزون از خداوند منان خواستار شد.

 

IMG_1710

IMG_1727

یک دیدگاه