0

اخبار

دومین جلسه هم اندیشی رؤسای مراکز استان ها در سال ۱۳۹۶

دی ۱۲, ۱۳۹۶ در ۲۳:۱۹ | 397 بازدید

همایش روسای مراکز استان ها

به گزارش روابط عمومی مرکز وکلای قوه قضائیه استان گیلان، همایش رؤسای مراکز استان ها، در تاریخ ۱۳۹۶/۱۰/۱۱ در محل مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلا و کارشناسان قوه قضائیه با حضور ریاست مرکز جناب آقای دکتر عبدالرضا مومنی برگزار گردید.

در جلسه فوق رؤسای مراکز استانها در مورد موضوعاتی در باب بیمه تامین اجتماعی و بازنشستگی و آینده شغلی وکلای مرکز، اختیارات دفاتر خدمات قضایی، درآمدهای مراکز استانها، تعامل دستگاه قضایی و وکلا، تخلفات انتظامی و پرونده های دادسرای انتظامی به صحبت پرداختند.

در ادامه جلسه آقای سید حسن حسینی شیوایی ریاست محترم هیأت مدیره مرکز وکلای قوه قضائیه استان گیلان به نکاتی در باب نقل و انتقال همکاران محترم در مراکز استانها با توجه به ظرفیت شهرستانها پرداخته و متذکر شد که این نقل و انتقالات باید در راستای ظرفیت شهرستانها انجام پذیرد.

آقای شیوایی در ادامه به انتخابات چهارمین دوره هیأت مدیره استانها اشاره کرده و گفت: عدم مکاتبه و اطلاع رسانی به هیأت مدیره های استانی و نبود شرایط لازم جهت مساعدت و مشارکت هیأت مدیره های استانی در برنامه ریزی و مدیریت انتخابات پیش رو دغدغه اکثر مراکز استانها بوده و بهتر است در این زمینه تعاملی بین مراکز استانها و دادگستری ایجاد گردد.

کمبود امکانات موجود در واحد های معاضدت دادگستری ها و نبود شرایط مناسب برای وکلای مراکز استانها، یکی دیگر از موضوعاتی بود که ایشان بدان اشاره نموده و تاکید کرد که امکانات رفاهی و مکان واحدهای معاضدت در شأن و شخصیت وکلای محترم نیست و باید در راستای ارتقاء امکانات این واحدها تجدید نظر صورت گیرد.

آقای شیوایی در ادامه به تأسیس شورای مرکزی هیأت مدیره های مراکز استانها جهت تعامل بهتر در مورد مشکلات و نگرانی های موجود در استان با ریاست محترم مرکز تهران اشاره کرد و ایجاد چنین شورای مرکزی را بستر مناسبی جهت ارتباط بهتر مرکز تهران با مراکز شهرستانها خواند.

در انتها ریاست هیأت مدیره استان گیلان در مورد تمدید دفترچه وکلای محترم مراکز استانها به صحبت پرداخت و خواستار آن شد که بحث تمدید و امور مربوط به آن به مراکز استان ها واگذار شده تا هم با سرعت و دقت بیشتر به این امر پرداخته شود و هم شاهد کاهش چشمگیر بار کاری این مسئولیت از مرکز تهران باشیم.

ریاست هیأت مدیره استان کرمانشاه از ابراز همدردی و مشارکت معنوی دیگر استانها در پی حادثه زلزله که منجر به فوت جمعی از هموطنان عزیز کشورمان گردید، و همچنین از مساعدت و کمک های مالی و معنوی مرکز تهران و جناب دکتر مومنی به مناطق زلزله زده سرپل ذهاب، قصر شیرین و جوانرود تشکر و قدردانی کردند.

در ادامه جلسه رؤسای هیأت مدیره های استانی به ذکر مطالبی در مورد بیمه تامین اجتماعی و بازنشستگی و آینده شغلی وکلای محترم و ایجاد بستری مناسب جهت تأمین و تضمین آینده شغلی وکالت پرداختند.

امکانات مالی و اصلاح دستورالعمل های موجود در راستای افزایش درآمدهای مراکز استانها، تعامل دستگاه قضایی و وکلا با یکدیگر و ایجاد بستر مناسبی جهت اعتماد سازی دو طرفه و وحدت نظر بین دستگاه قضا و وکلا و همچنین بحث شکایات مطرح شده در مورد وکلا و نقش مراکز استانها در ایجاد صلح و سازش بین طرفین و کاهش چشمگیر ورودی پرونده های دادسرای انتظامی از دیگر موضوعاتی بود که توسط رؤسای مراکز استانهای البرز، کرمانشاه، بوشهر و مازندران در جلسه هم اندیشی رؤسای مراکز استان ها بدان پرداخته شد.

 

hamayesh961012 3

یک دیدگاه