0

اخبار

بخشنامه معاون قضایی دیوان عالی کشور درباره رسیدگی به پرونده های مواد مخدر

فروردین ۲۶, ۱۳۹۶ در ۱۶:۱۸ | 551 بازدید

Slide Show 05

از سوی معاون قضایی دیوان عالی کشور؛

بخشنامۀ جدید نحوه عملکرد شعب رسیدگی کننده به پرونده‌های مواد مخدر صادر شد

معاون قضایی دیوان عالی کشور بخشنامه ای را درباره نگهداری مواد مخدر مکشوفه جهت بررسی صادر کرد.

به نقل از اداره روابط عمومی و تشریفات دیوان عالی کشور، حجت الاسلام حسین مختاری، معاون قضایی دیوان عالی کشور پیرو بخشنامه ۱۱۰/۱۳۹۵/۵۲۱۱/۵۲ مورخ ۱۳۹۵/۱۰/۱۳ (مشاهده در پایین صفحه) درباره نحوه رسیدگی قضایی به پرونده های مواد مخدر به رؤسای دادگستری کل استانها، بخشنامه دیگری را به شرح ذیل صادر کرد:

روسای محترم کل دادگستری استانها

 با سلام وتحیت

پیرو نامه شماره ۱۱۰/۱۳۹۵/۵۲۱۱/۵۲ مورخ ۱۳۹۵/۱۰/۱۳ به استحضار می‌رساند:

اولاً: موضوع نامه فوق الذکر صرفاً در محدوده انواع مواد مخدرو روان گردان موضوع قانون اصلاح مبارزه با مواد مخدر می‌باشد و مشمول مواد شیمیایی و پیش سازها که مسئله اشتعال و خطرات ایمنی حاصل از نگهداری آنها مطرح است نمی‌باشد.

ثانیاً: با توجه به اعلام پلیس مبارزه با مواد مخدر در رابطه با نگهداری مواد مخدر مکشوفه از متهمان مشکلاتی به وجود آمده؛ لذا جهت رفع مشکلات اعلامی و همچنین دسترسی به مواد جهت انجام آزمایشات مجدد حسب تقاضای شعب رسیدگی کننده به موضوع اعم از محاکم و دیوان عالی کشور شایسته است اعلام فرمایید همکاران محترم قضایی نمونه مواد مخدر و روان گردان مکشوفه به میزانی که قابل آزمایش مجدد باشد، نگهداری نمایند.

حسین مختاری

معاون قضایی دیوان عالی کشور

 

بخشنامه ۱۱۰/۱۳۹۵/۵۲۱۱/۵۲ مورخ ۱۳۹۵/۱۰/۱۳

بخشنامه نحوه عملکرد شعب رسیدگی کننده به پرونده‌های مواد مخدر

بخشنامه نحوه عملکرد شعب رسیدگی کننده به پرونده‌های مواد مخدر از سوی معاون قضایی دیوان عالی کشور صادر شد.

به نقل از اداره روابط عمومی و تشریفات دیوان عالی کشور، حجت‌الاسلام و المسلمین مختاری، معاون قضایی دیوان عالی کشور، طی بخشنامه‌ای به روسای دادگستری های کل استان های کشور بر نگهداری از مواد مخدر مکشوفه از متهمان تا صدور حکم قطعی برای آنها تأکید نمودند.

متن کامل این بخشنامه به شرح ذیل می باشد:

رؤسای محترم دادگستری‌های کل استان‌ها

با سلام و تحیت

حسب اعلام شعب دیوان عالی کشور (شعب ویژه رسیدگی کننده به پرونده‌های موضوع مواد مخدر) در بعضی پرونده‌ها قبل از صدور حکم قطعی مواد مخدر مکشوفه از متهمان امحاء و این امر سبب مشکلاتی در امر رسیدگی به پرونده‌های مذکور شده است. لذا مؤکداً اعلام می‌دارد به دادگاه‌های رسیدگی کننده به موضوع و دادسراهای عمومی و انقلاب آن استان اعلام فرمائید مواد مخدر مکشوفه تا قبل از صدور حکم قطعی حفظ و مراقبت شود و پس از صدور حکم قطعی برابر مقررات اقدام نمایند.

حسین مختاری

معاون قضایی دیوان عالی کشور

منبع: پایگاه خبری اختبار

یک دیدگاه