0

اخبار

گردهمایی فصلی روسا و دادستانهای واحدهای قضایی سراسر استان گیلان برگزار شد

فروردین ۱۹, ۱۳۹۶ در ۰۸:۵۹ | 549 بازدید

Slide Show 01

رئیس دستگاه قضایی استان سال ۱۳۹۵ را برای مجموعه دادگستری گیلان سالی پرتلاش خواند و از تلاش و کوشش و روحیه خستگی ناپذیرهمه روسا، دادستانها و کارکنان واحدهای قضایی قدردانی و تشکر کرد.

به گزارش روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان گیلان، گردهمایی فصلی روسا و دادستانهای واحدهای قضایی سراسر استان با حضور احمد سیاوش پور رئیس کل و معاونین قضایی برگزار شد.
احمد سیاوش پور در آغاز این نشست با تبریک سال جدید، از درگاه خداوند متعال سلامتی و بهروزی برای همگان مسئلت نمود.
رئیس کل دادگستری استان با گرامیداشت یاد و خاطره حسن جهانی قاضی فقید دادگستری شهرستان صومعه سرا که اواخر سال گذشته بر اثر سانحه رانندگی دارفانی را وداع گفت برای ایشان طلب مغفرت و آمرزش نمود.
رئیس دستگاه قضایی استان سال ۱۳۹۵ را برای مجموعه دادگستری گیلان سالی پرتلاش خواند و از تلاش و کوشش و روحیه خستگی ناپذیرهمه روسا، دادستانها و کارکنان واحدهای قضایی قدردانی و تشکر کرد.
این مقام ارشد قضایی با توصیه به مراقبت از خود و تقواپیشگی، مسئولیت روسا و دادستان ها را در مراقبت از سلامت دستگاه قضایی استان بسیار مهم برشمرد و عنوان کرد: نسبت به آنچه در اطرافمان میگذرد هوشیار باشیم و به آسانی و بی تفاوت از کنار معضلات و مشکلات هرچند کوچک گذر نکنیم.
احمد سیاوش پور با بیان اینکه حتی کوچکترین معضلات و نقایص از دید واحدهای نظارتی دستگاه قضایی پنهان نمی ماند بیان داشت: نظارت و اشراف کاملی بر وقایع چه درون و چه خارج از مجموعه وجود دارد.
ایشان با اشاره به مسئولیت خطیر دستگاه قضایی استان در پاسداری و حفظ حقوق بیت المال و حفاظت از منابع طبیعی و عرصه ملی، از روسا و دادستانها خواست تا در این زمینه قاطعانه برخورد کنند. ایشان نگاه دادگستری گیلان را منطبق بر منویات مقام معظم رهبری دانست و افزود: دادگستری در این زمینه رویکردی جامع و توسعه نگر دارد تا از ظرفیت های استان بدون ایراد آسیب به طبیعت خدادادی آن در جهت افزایش تولید، ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی استفاده شود.
رئیس شورای قضایی استان با اشاره به انتخابات پیش رو اظهار امیدواری کرد: مردم فهیم ایران همچون انتخابات گذشته با حضور حداکثری خود موجبات خوشنودی مقام معظم رهبری و نومیدی و سرخوردگی دشمنان انقلاب را فراهم خواهند آورد. رئیس کل دادگستری استان از نظارت دقیق روسا و دادستانها بر فضای تبلیغات انتخاباتی خبر داد و افزود با استفاده کنندگان از بیت المال در تبلیغات انتخاباتی قاطعانه برخورد خواهد شد.
در ادامه احمد سیاوش پور اظهار داشت در سال ۹۵ نسبت به سال ماقبل تعداد پرونده های وارده به محاکم گیلان یک درصد کاهش داشته است. وی همچنین با اشاره به اهداف برنامه ریزی شده برای سال ۹۵ از تحقق بیشتر آنها در بخشهای مختلف خبر داد و کاهش اوقات دادرسی و عملکرد اجرای احکام کیفری را خیلی خوب توصیف کرد.
رئیس کل دادگستری استان همچنین ضمن بیان عملکرد مثبت و موثر هریک از بخش ها، از تلاش همه همکاران قضایی و اداری در نیل به اهداف تعیین شده تشکر کرد.
در پایان این گردهمایی از روسای واحدهای قضایی برتر با اهدای لوح سپاس قدردانی شد.

یک دیدگاه